2013’ün ilk otomobil fuarı açıldı

2013 yılının ilk otomobil fuarı Detroit Otomobil Fuarı 2013 otomobil severlere kapılarını açtı.

2013’ün ilk otomobil fuarı açıldı

2013 yılının ilk otomobil fuarı Detroit Otomobil Fuarı 2013 otomobil severlere kapılarını açtı.

Bu yıl ağırlıklı olarak Kuzey Amerika pazarında yollara çıkacak modellerin sergilendiği fuarda, Avrupalı üreticilerin geliştirdiği modeller öne çıkıyor.

Başta lüks Alman üreticilerden BMW ve Mercedes’in yeni geliştirdiği modeller dikkat çekerken, ABD pazarında önemli pazar payına sahip Japon markalar da en yeni modellerini Detroit’te sergiliyor.

Toyota’nın 160 milyon euroluk yatırımla bu yılın ortasından yeniden Türkiye’de üretmeye hazırlandığı ve 1 milyar dolarlık ihracat hedefi koyduğu kompakt sedan modeli Corolla, Detroit’te yüzünü Furia maskesi ile gösterirken, fuarın en ilgi çeken modellerinden biri oldu.

Toyota Corolla Furia

Tüm dünyada bugüne kadar 32 milyon adetle en çok satılan otomobil ünvanına sahip Corolla’nın yeni neslini temsil eden konsept Amerikalıların da ilgi odağıydı.

Türkiye’de 100 bin adet üretilip 30 ülkeye satılacak yeni Corolla’nın tasarımı hakkında fikir veren Furia konsepti, markanın yeni Auris ve GT 86 ile başladığı yeni tasarım anlayışı çerçevesinde şekillendirilen, sportif ve keskin çizgileri ile dikkat çekiyor.

Yeni model bir önceki nesil Corolla’ya göre daha uzun ve daha geniş tasarlanmış. Corolla’nın sportif tasarıma sahip olacağını gösteren konseptte, bolca kullanılan LED ve karbonfiber detaylar dikkat çekiyor.

Mercedes-Benz 2014 CLA

Mercedes 4 kapılı coupe formunda geliştirdiği yeni modeli CLA ile Türkiye’de satış rekoru kırmayı hedefliyor. CLA, mayıs ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

Mercedes 1.6 litrelik motorla donattığı C Serisi ile Türkiye’de pek çok otomobil severi cezp ederek yıllık 10 bin adetlik satış rakamlarına ulaştıktan sonra, önce yeni A Serisiyle gençleri, ardından da A Serisi platformu üzerine geliştirdiği yeni önden çekişli modeli CLA ile bugüne dek hiç Mercedes satın almayı düşünmeyenlerin aklını çelmeye hazırlanıyor.

Yeni CLA 180’in Almanya’daki başlangıç fiyatı 28 bin 977 Euro olarak açıklandı. Otomobilin Türkiye fiyatı ise henüz belli değil. Ancak Türkiye’deki fiyatının yaklaşık 35 bin ile 40 bin Euro seviyesine geleceğini tahmin etmek mümkün. Mercedes’in Türkiye gibi bir pazarda etkili olmak ve diğer marka müşterilerinin aklını çelmek için özel bir fiyatla girebileceğini de göz ardı etmemek gerekiyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*