250,000’inci Porsche Cayenne fırından çıktı

Porsche tarafından üretilen ve milat niteliğindeki dizel motorlu 6 silindirli 250,000’inci Porsche Cayenne'in Avusturya’lı bir müşteriye teslim edileceği bildirildi.

250,000’inci Porsche Cayenne fırından çıktı

Porsche tarafından üretilen ve milat niteliğindeki dizel motorlu 6 silindirli 250,000’inci Porsche Cayenne’in Avusturya’lı bir müşteriye teslim edileceği bildirildi.

Sportif bir SUV olan Cayenne 2002’den beri Leipzig’de üretiliyor. Porsche AG’nin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Wendelin Wiedeking, “Serideki üçüncü model olarak Cayenne’in piyasaya çıkarılması Porsche için önemli bir stratejik adımdı. Bu beş kapılı araç birçok uzun vadeli Porsche müşterimiz açısından ürün yelpazemize harika bir eklenti olmakla kalmıyor, aynı zamanda uluslararası pazarlarda da tamamen yeni bir müşteri segmentine ulaşmamızı sağlıyor” şeklinde bir açıklama yaptı.

Kolayca kullanılabilen Cayenne tipik Porsche genleri sayesinde sportiflikle sağlamlığı ve katıksız bir arazi yeteneğini bir araya getiriyor.

Porsche aracın ilk neslinden dünya çapında 150.000 adet sattı. Şubat 2007’de ikinci neslin piyasaya sürülmesinden beri Porsche aracın yakıt verimliliği, daha yüksek sürüş performansı ve geliştirilmiş direksiyon hâkimiyeti sayesinde satışları daha yukarı çekmeyi başardı. Bu nedenle spor otomobil üreticisi Leipzig fabrikasındaki üretimi arttırmaya da devam etti. 2007/2008 mali yılında Porsche Cayenne serisinden 45.478 adet satmayı başardı. Almanya ve ABD dışındaki en önemli Cayenne satış pazarları olarak, gelecekteki Çin, Rusya, Latin Amerika ve Ortadoğu pazarları gösteriliyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*