30 yıllık klasik Mercedes G serisine 6 yıl daha devam

Mercedes'in ilk olarak 1979 yılında satışa sunulan ve 1990 yılında teknolojisi yenilenen G sınıfı arazi aracının üretimi 2015 yılına kadar devam edecek.

30 yıllık klasik Mercedes G serisine 6 yıl daha devam

Mercedes’in ilk olarak 1979 yılında satışa sunulan ve 1990 yılında teknolojisi yenilenen G sınıfı arazi aracının üretimi 2015 yılına kadar devam edecek.

G sınıfı’nın üç ayrı versiyonu var

Mercedes Benz, G sınıfı otomobillerinin üretiminin 2015’e kadar Avusturya’nın Graz şehrindeki Magna Steyr tesislerinde devam etmesi için sözleşmeleri yeniledi. Magna International, şu anda G sınıfı’nın beş kapılı, üstü açılabilen ve tamamen özelleştirilmiş üç ayrı versiyonunu üretiyor.

Sözleşmenin yenilenmesi, Daimler AG’nin, Mercedes-Benz için 4MATIC teknolojisini geliştiren ve sonrasında da 4MATIC donanımını E sınıfı araçlara uygulayan Magna’ya, bağlılığını ve güvenini takviye ediyor.

Avusturya Ordusu’ndan gelen yaklaşık 1.200 adetlik G sınıfı siparişleri Magna’nın kendisini müşterilerine, “uzun vadeli güvenilir bir ortak” olarak sunabilmesine yardımcı oluyor. Diğer yandan şirketin toplamda 1.5 milyar dolarlık net nakide sahip olduğunu gösteren bilanço, istikrarlılığını daha da açık bir şekilde ortaya koyuyor.

Magna’nın CEO yardımcısı Siegfried Wolf, Daimler AG’ye teşekkür ettikten sonra sektörde iş kayıplarının yaşandığı bir zamanda, bu haberin Güney Avusturya’nın Styria bölgesindeki yerel otomotiv endüstrisi için ne kadar önemli olduğunu vurguluyor ve personelini bu başarıları için kutluyor.

Magna’nın diğer dikkate değer başarıları arasında BMW X3, Jeep Grand Cherokee ve yakında çıkacak BMW X1 ile MINI Crossover’ın tasarlanması ve yapılması bulunuyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*