Alfa Romeo 4C GTA konsepti

Alfa Romeo'nun üretmeyi planladığı arkadan motorlu ve arka tekerlekten çekişli modeli Alfa Romeo 4C GTA'nin, markanın prestij otomobili olması bekleniyor.

Alfa Romeo 4C GTA konsepti

Alfa Romeo’nun üretmeyi planladığı arkadan motorlu ve arka tekerlekten çekişli modeli Alfa Romeo 4C GTA’nin, markanın prestij otomobili olması bekleniyor.

Fiat’ın zor durumdaki spor markası, yenilikçi hafif bir coupe için konsept otomobil yapmayı amaçlıyor. Konsept gelecek ayki Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Konsept, 4C GTA adıyla üretilecek ve 40.000 avroya satılacak aracın temelini oluşturacak.

Klasik Alfa Romeo Spider’ın yerine geçecek bir otomobil olmak yerine 4C GTA, yüksek performans odaklı bir araç olacak. Aracın kötü durumdaki Alfa markasının imajına büyük bir destek vermesi amaçlanıyor.

Duetto Spider’ın üretiminin 1994’te sona ermesinin ardından Alfa meraklıları neredeyse yirmi yıldır markanın makul fiyatlı bir arka tekerlekten itişli otomobil çıkarmasını bekliyor.

Alfa Romeo Duetto Spider

2007-2008’den itibaren üretilen 8C Competizione, Alfa müşterilerinin büyük bir bölümü için fazla pahalıydı. 8C’nin Spider versiyonu 213.000 avroya satılıyordu ve otomobilin üretimi 1000 adetle sınırlıydı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*