Aston Martin Lagonda Konsept

Aston Martin, Lagonda markalı otomobil üretilişinin 100. yılını ürettiği bir konsept araç ile kutluyor.

Aston Martin Lagonda Konsept

Aston Martin, Lagonda markalı otomobil üretilişinin 100. yılını ürettiği bir konsept araç ile kutluyor.

Aston Martin Lagonda Konsepti, bu etkileyici isimli marka için çarpıcı ve çağdaş bir evrim niteliğinde. Lüks, performans, zarafet ve ayrıcalıkla özdeşleştirilmiş bir marka olan Lagonda, otomotiv tarihindeki büyük isimlerden biri.

Amerika doğumlu Wilbur Gunn 100 yıl önce seri üretilen ilk Lagonda otomobili yaptığından beri, Lagonda ismi birkaç kere el değiştirdi, daha sonra ise yarış otomobilleri ve sportif sedanlar üretmekte uzmanlaştı.

Lagonda konsepti dört kapılı bir gezi otomobili

Aston Martin Lagonda konsepti dört kapılı bir gezi otomobili. Markanın şöhretli geçmişinden, sürat motoru tasarımının görsel dilinden, üst sınıf kabinin geniş, bireyci ortamından ve çağdaş mobilyalardaki sipariş üzerine yapılma hissinden ilham alan yenilikçi ve lüks bir araç.

İç kısımda dört geniş koltuğun her biri ön ve arka olmak üzere iki ayrı kısma ayrılmış. Sonuçta çevrenizi, dokunma hissine hitap eden ılık malzemelerle saran gevşek ve keyiflendirici bir ortam ortaya çıkmış.

Aston Martin’in Tasarım Müdürü Marek Reichman, Aston Martin Lagonda konseptinin tasarım dilini akışkan şekillerin sert, inşa edilmiş hatlarla birleşiminden oluşan bir karışım şeklinde tanımlıyor. Bu organik, duygusal yaklaşımda geniş yolcu kabininin içinde dik yüzeylerden kaçınılarak bunun yerine geniş ve akıcı karoser öğeleri kullanılıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*