Audi’ye ödül yağmuru

Audi’nin farklı segmentlerde yer alan birçok model, 2013 yılına dünyanın birçok ülkesinden farklı ödüller kazanarak başladı.

Audi’ye ödül yağmuru

Audi’nin farklı segmentlerde yer alan birçok model, 2013 yılına dünyanın birçok ülkesinden farklı ödüller kazanarak başladı.

Audi modelleri, İsviçre, Almanya ve İngiltere’de 2013’ün en iyi otomobili ödüllerini alırken, marka Çin’de “2013’ün En İyi Otomobil Üreticisi” seçildi. ABD’de de Popular Science dergisi tarafından “Geleceğin Ürünü” olarak gösterildi.

A1 En İyi Kompakt Otomobil

Alman “auto motor und sport” dergisinin, 112 bin okuyucusunun oyuyla belirlediği “Best Cars of 2013”, ödüllerinde A1, En İyi Kompakt Otomobil seçildi.

Auto motor und sport dergisinin Çin’de yayınlanan edisyonu tarafından A6 L, Q5, A8 L modelleri segmentlerinin en iyileri olarak ödüllendirildi. Audi ayrıca, “En Çevreci Otomobil Üreticisi” ödülünün de sahibi oldu.

1996’da premium kompakt sınıf otomobil segmentini yaratan ve o tarihten bu yana kalite ve güvenilirlik konusunda standartları belirlemeye devam eden Audi A3’ün üçüncü neslinde, kalite seviyesi bir adım daha da ileri gitti. Alman Otomobil Kulübü ADAC, 28 markanın 52 modeli arasında Audi A3’ü ‘Kalite’ kategorisinde 2013 ‘Gelber Engel’ ödülüne layık gördü.

Audi’nin park asistan sistemi “Geleceğin Ürünü”

Audi’ye bir ödül de ABD’den geldi. Dünyaca ünlü bilim ve teknik dergisi Popular Science, detaylarını Audi’den otomatik pilot teknolojisi başlıklı haberimizde bulabileceğiniz Audi’nin park asistan sistemini, “Geleceğin Ürünü” olarak gösterdi. Teknoloji kanalı “The Verge” ise Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (Consumer Electronics Show, CES) Audi’nin park asistanını “En İyi Otomotiv Teknolojisi” ödülüyle ödüllendirdi. Park asistanı, Audi modellerinin kendi kendine park etmesine ve kapalı garajlara kendiliğinden girmesini sağlıyor. Sürücü, bu sistemi akıllı telefon yardımıyla kontrol edebiliyor.

A3 Sportback Yılın Otomobili

Audi’ye iki ödül de İngiltere’den geldi. What Car?, A3 Sportback’i “Yılın Otomobili” olarak seçti. Jüri, buna gerekçe olarak da A3 Sportback’in kaliteli işçiliğini ve öne çıkan sürüş karakterini gösterdi. Ülkede yayınlanan “Business Car Magazin” de Audi’nin spor modeli R8’i, “Yılın En İyi Spor Otomobili” olarak gösterdi.

A1, küçük segmentte 2013’ün En İyi Aracı

Audi, İsviçre’de de “Auto Illustrierte” dergisinin okuyucuları tarafından da ödüllendirildi. A1 küçük segmentte 2013’ün En İyi Aracı olarak seçildi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*