Bentley’den ultra lüks SUV

Almanya’da yayınlanan bir gazete, Bentley'nin ana şirketi Volkswagen’in, Bentley markası ile yeni bir SUV modeli üretimine onay verdiğini bildirdi.

Bentley’den ultra lüks SUV

Almanya’da yayınlanan bir gazete, Bentley’nin ana şirketi Volkswagen’in, Bentley markası ile yeni bir SUV modeli üretimine onay verdiğini bildirdi.

Alman Handelsblatt gazetesi, VW’nin denetim kurulunun geçen yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan EXP 9 F konseptini temel alan ultra lüks bir aracın üretilmesini kabul ettiğini bildirdi.

Gazete şirket içinde Falcon ismiyle anılan SUV’un Almanya’da 200.000 avrodan (479.000 lira) başlayan fiyatlarla satılacağını yazdı. Model muhtemelen Slovakya’daki VW fabrikasında üretilecek, son tamamlama işlemleri ise İngiltere’nin Crewe kentindeki Bentley fabrikasında yapılacak.

Bentley haberi doğrulamadı

Bir şirket sözcüsü Automotive News’e yaptığı açıklamada, “Hâlâ Volkswagen’dan resmi yeşil ışık bekliyoruz,” dedi ve üretimi onaylayan bir kararın “çok olası” göründüğünü ekledi.

Bentley’in İcra Kurulu Başkanı Wolfgang Schreiber, geçen ay Detroit Otomobil Fuarı’nda SUV’un tasarımının EXP 9 F konseptinin tartışma yaratan tasarımına benzemekten çok Bentley markasının diğer modellerini andıracağını belirtmişti.

Yeni SUV, Bentley’nin büyüme hedeflerinde kilit bir rol oynayacak.

Geçen yıl markanın dünya çapındaki satışları yüzde 22 artarak 8.510 otomobile yükseldi. Handelsblatt’a göre Bentley yılda 5.000 adede kadar SUV satmayı amaçlıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*