BMW ilk elektrikli aracı i3’ü tanıtıyor

Alman otomobil şirketi BMW, bugün üç ayrı şehirde eşzamanlı olarak ilk elektrikli aracı i3'ün tanıtımını gerçekleştirecek.

BMW ilk elektrikli aracı i3’ü tanıtıyor

Alman otomobil şirketi BMW, bugün üç ayrı şehirde eşzamanlı olarak ilk elektrikli aracı i3’ün tanıtımını gerçekleştirecek.

BMW’nin ilk elektrikli aracı i3

Alman otomobil şirketleri arasında bir ilke imza atan BMW, bugün resmi olarak üç ayrı şehirde eşzamanlı olarak ilk elektrikli aracı i3’ü tanıtacak.

Tanıtım internetten de yayınlanacak

New York, Londra ve Pekin’de yapılacak tanıtımı, otomobil meraklıları BMW’nin kendi internet sitesi üzerinden canlı olarak izleyebilecek.

BMW grubunun yönetim kurulu üyelerinin gerçekleştireceği tanıtımda BMW i3 modelinin geliştirilmesi ve teknik donanımı ile ilgili bilgiler verilecek.

BMW i3 internet üzerinden de satılacak

BMW, klasik bayi satışlarının yanı sıra i3 aracını internet üzerinden sw satacak. Araç bir kere şarj edildikten sonra yaklaşık 160 kilometre yol kat edebiliyor.

Araç 34 bin 950 Euro’dan satışa sunulacak. BMW aracını ‘Büyük değişimler, küçük değişikliklerle başlar’ sloganıyla satacak.

Çevreye saygılı teknolojilere ağırlık veren Alman hükümeti, 2020 yılına kadar ülkede 1 milyon elektrikli otomobilin olmasını hedefliyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*