BMW’nin yeni 5 serisi martta satışa sunuluyor

Alman lüks otomobil üreticileri orta sınıf modelleri bir bir yeniliyor. İlk olarak Audi'nin geçen yıl A4'ü yenilemesiyle başlayan süreçte Mercedes Benz yeni E serisini bu yıl içerisinde satışa sundu. Özellikle arka tasarımı bir süredir eleştiri konusu olan BMW 5 serisi de nihayet altıncı nesliyle karşımızda.

BMW’nin yeni 5 serisi martta satışa sunuluyor

Alman lüks otomobil üreticileri orta sınıf modelleri bir bir yeniliyor. İlk olarak Audi’nin geçen yıl A4’ü yenilemesiyle başlayan süreçte Mercedes Benz yeni E serisini bu yıl içerisinde satışa sundu. Özellikle arka tasarımı bir süredir eleştiri konusu olan BMW 5 serisi de nihayet altıncı nesliyle karşımızda.

BMW’nin 3 ve 7 serilerini hatırlatan tasarımıyla daha karakteristik bir görünüm sergileyen yeni BMW 5 serisi şubat ayında resmen tanıtılacak. Mart ayından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak.

Yeni 5 Serisi, 5 Serisi GT ve 7 Serisi ile aynı platformda geliştirildi. Otomobil mevcut modelden 58 mm daha uzun (4899 mm) tasarlandığı için iç mekanı da biraz daha genişledi.

Motor serisine bakıldığında ise 184 beygirlik 520d, 204 beygirlik 525d, 245 beygirlik 530d, 204 beygirlik benzinli 523i, 258 beygirlik benzinli 528i, 306 beygirlik benzinli 535i ve 407 beygirlik 550i’den oluşan geniş bir seçenek olacak. Tüm motor seçenekleri, opsiyonel olarak yeni 8 kademeli otomatik şanzımanla satın alınabilecek.

Yeni 5 Serisi Sedan, BMW 7 Serisi gibi Dingolfing fabrikasında üretilecek. Altıncı jenerasyonuna kavuşan 5 Serisi’nin ilk beş jenerasyonu dünya genelinde 5,5 milyon adedin üzerinde bir satış rakamına ulaştı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*