Cenevre Otomobil Fuarı kapılarını açıyor

Bu yıl 83'üncüsü düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı, 5-6 Mart tarihlerinde kapılarını dünyanın dört bir yanından gelecek 10 bin basın mensubuna açıyor.

Cenevre Otomobil Fuarı kapılarını açıyor

Bu yıl 83’üncüsü düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı, 5-6 Mart tarihlerinde kapılarını dünyanın dört bir yanından gelecek 10 bin basın mensubuna açıyor.

Resmi açılışı 7-17 Mart tarihlerinde ise yapılacak fuarı bu yıl 700 binden fazla otomobil meraklısının ziyaret etmesi bekleniyor.

230’dan fazla yeni model tanıtılacak

Fuarda, 230’dan fazla yeni modelin Avrupa ve dünya tanıtımı yapılacak. Fuarda, Türkiye’de üretilen yeni modeller de sergilenecek. Ford’un küçük ticari aracı Courier, Renault’un Clio Sportstourer’ı ve yenilenen Fluence Z.E, Cenevre’de vitrine çıkacak.

Markalar arası kıyasıya rekabet

Alfa Romeo, markanın yeni tasarım anlayışı hakkında fikir veren Gloria konsepti, markanın önümüzdeki dönemde üretebileceği 4 kapılı coupe modelinin de habercisi.

KIA, Cenevre’de yeni küçük coupe modeli Provo’yu sergileyecek.

Renault’nun küçük SUV segmentindeki ilk temsilcisi Captur, 1.2 litre turbo benzinli ve 1.5 litre 90 beygirlik dizel motor ile fuarda sergilenecek. Mayısta Türkiye’de satışa sunulacak.

Peugeot, son dönemde hızlı bir yükselişe geçen SUV segmentinin en iddiaları modellerinden biri olan Peugeot 2008 de Cenevre’de sergilenecek.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*