Chevrolet ile GEFCO’dan işbirliği anlaşması

Chevrolet, otomotiv lojistiği sektörünün deneyimli ismi GEFCO ile Chevrolet otomobillerinin Türkiye içi sevkiyatını gerçekleştirmek üzere işbirliği anlaşması imzaladı.

Chevrolet ile GEFCO’dan işbirliği anlaşması

Chevrolet, otomotiv lojistiği sektörünün deneyimli ismi GEFCO ile Chevrolet otomobillerinin Türkiye içi sevkiyatını gerçekleştirmek üzere işbirliği anlaşması imzaladı.

GEFCO Türkiye ile Chevrolet arasında 2009 yılında imzalanan ve 2015 yılına kadar sürecek olan yedek parça dağıtım operasyonları anlaşmasının ardından şimdi de Chevrolet markalı otomobillerin taşınması için anlaşmaya varıldı.

GEFCO Türkiye, tüm Chevrolet modellerinin operasyonunu yapacak

Tüm Chevrolet modellerinin operasyon sürecinin GEFCO Türkiye tarafından yönetileceği anlaşma kapsamında tüm modeller, Derince Limanı’ndan GEFCO gümrüklü alanına taşınacak, ithalat işlemleri yapıldıktan sonra ise serbest sahada stoklanacaklar.

Daha sonrasında ise, otomobillerin tüm Türkiye genelindeki Chevrolet bayilerine nakliyesi GEFCO Türkiye tarafından gerçekleştirilecek.

Daha önce de yedek parça dağıtımı işbirliği yapılmıştı

Konu ile ilgili olarak, GEFCO Türkiye Genel Müdürü Fulvio Villa “Karşılıklı olarak büyük bir uyum içinde ilerleyen yedek parça dağıtımı işbirliğinin sonrasında artık Chevrolet markalı otomobilleri de dağıtacak olmamız mutluluk verici.

Chevrolet ile önümüzdeki dönem çalışmalarımıza daha verimli şekilde devam edeceğimize inanıyoruz” dedi.

Villa Chevrolet Türkiye’nin otomotiv pazarında çok etkili bir ilerleme kaydettiğini vurgulayarak, Chevrolet’ye verilecek hizmet kalitesinin devamlılığına GEFCO olarak ayrı bir önem verildiğini belirtti.

Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca ise 2012 yılında 20 bine yakın otomobil sattıklarını dile getirdi.

Atmaca, “Aveo satışlarında Türkiye’yi toplamda 9 bin 857 adetlik satış rakamıyla Avrupa’nın 1 numarası yaptık. Cruze ve Captiva modellerimiz de büyük ilgiyle karşılanıyor.

Satış rakamlarımızı gitgide artırdığımız şu dönemde otomotiv lojistiği konusunda GEFCO’nun deneyiminden faydalanmak istiyoruz. Bu işbirlikteliği iki kuruma da hayırlı olsun.” dedi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*