Chrysler yatırıma devam ediyor

Detroit Otomobil Fuarı’nda elektrikli araçlarını tanıtan Chrysler, 79. Cenevre Otomobil Fuarı’nda da Avrupalı otomobil kullanıcıları için elektrikli araç tanıtımına devam ediyor.

Chrysler yatırıma devam ediyor

Detroit Otomobil Fuarı’nda elektrikli araçlarını tanıtan Chrysler, 79. Cenevre Otomobil Fuarı’nda da Avrupalı otomobil kullanıcıları için elektrikli araç tanıtımına devam ediyor.

Chrysler LLC, bu yıl 79’uncusu düzenlenen ve kapılarını 5 Mart’ta halka açacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni elektrikli aracı hakkında ipuçları verecek.

Chrysler 200C EV konsepti

İlk kez Ocak Ayı’nda Detroit Otomobil Fuarı’nda büyük bir gövde gösterisiyle tanıttığı Chrysler 200C EV konseptini, Avrupalı otomobil severler ile de buluşturuyor. Fuarda ayrıca çevre dostu elektrikli araç teknolojisinin son örneği olan Dodge Circuit modelinin tanıtımı yapılacak.

Fuarda otomobil severler, dünyanın geleceği ve insanların ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda yeni jenerasyonun ihtiyaçlarını karşılayacak Chrysler, Jeep ve Dodge elektrikli modelleri ile geleceğin araçları hakkında ipuçları alırken Chrysler’in elektirikli araçlar ile ilgili yatırımlarına hız kesmeden devam ettiğine de tanık olacaklar.

Chrysler ENVİ ilham aldığı kişisel hareket kabiliyetini, çevreye karşı temiz ve sorumlu elektrikli araçları ile Avrupalı otomobil severlerin karşına çıkarıyor.

Yeni Jeep Patriot EV, güncellenmiş Chrysler Town & Country EV Jeep ve Wrangler Unlimited EV modelleri ile gelişen otomobil pazarında elektrikli araçlar ile avantaj sağlayan Chrysler, Dodge ve Jeep markaları Avrupalı müşterilerine son teknoloji ile üretilmiş çevre dostu araçlarını tanıtacak.

Tasarım ve teknolojinin eksiksiz karışımı olan, tamamen yeni Chrysler 200C EV konsept aracı, sorumlu bir hareketlilik kavrayışını, daha önce hiçbir araçta bu şekilde bir araya gelmeyen bir şıklık ve gelişmişlikle birlikte yeniden tanımlıyor.

Chrysler’in başarılı arka tekerden çekiş platformunun kısaltılmış bir versiyonu temelinde geliştirilen Chrysler 200C EV, canlı ve atak görünümlü bir paket içinde gelen performans sedan modeli olarak öne çıkıyor.

Chrysler 200C EV konsept, ENVI uzun menzilli elektrikli araç teknolojisini kullanarak tasarlandı. 200C EV kullanıcılarına; temiz, sessiz bir şıklığı ve kusursuz hızlanmayı sağlarken, Chrysler markasına ait çekici sürüş deneyimini yaşatıyor. Arkadan çekiş sistemli Chrysler 200C EV konsept, Chrysler’in ENVI elektrikli güç ünitesiyle yol alıyor. Sadece akü gücüne bağlı olarak 64 km’ye kadar sürüş kapasitesine sahip olan araçta küçük bir benzinli sistem de görev yapıyor ve araç bu iki güç ünitesinin birleşimi ile 640 km kadar yol alabiliyor.

Dodge yeni versiyonu elektrikli spor aracı Dodge Circuit EV’i Avrupalı otomobil severlerin beğenisine sunuyor. Dodge’un bu spor modeli sıfır gas ve emisyon oranı ile çevreye karşı sorumluluğunu tam anlamıyla yerine getiriyor. 268 HP’lik Dodge Circuit 0-100 km/s hızlanmasını 5 saniyenin altında tamamlıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*