Çinli Qoros’un ilk modeli GQ3

Çin’in en yeni otomobil şirketi Qoros, Cenevre Otomobil Fuarı’nda lansmanının gerçekleşmesinden üç ay önce C segmenti bir sedan otomobil olan yeni Qoros GQ3 modelini tanıttı.

Çinli Qoros’un ilk modeli GQ3

Çin’in en yeni otomobil şirketi Qoros, Cenevre Otomobil Fuarı’nda lansmanının gerçekleşmesinden üç ay önce C segmenti bir sedan otomobil olan yeni Qoros GQ3 modelini tanıttı.

Qoros GQ3 hem Çin, hem de Avrupa’da satılacak C segmenti bir sedan otomobil olacak.

GQ3, Qoros’un çıkaracağı, altı ay aralarla tanıtılacak bir dizi modelden ilki. Çinli şirket GQ3 ‘ün “benzersiz bir tarza, kaliteli malzemelere ve standart olarak üst seviye bir bilgi-eğlence sistemiyle donatılan ferah bir iç kısma” sahip olduğunu söylüyor.

Qoros GQ3 güvenlikte iddialı

Otomobil, Euro NCAP’ten güvenlik için beş yıldız ve Çin’deki eşdeğerinden de tam puan alacak şekilde tasarlanmış.

GQ3’ün uzun dingil açıklığı, C sütunlarının içine karışan eğik tavan hattı ve neredeyse sınıfının en yüksek değeri olan 1839 mm’lik genişliği ile alçak ve geniş bir görünüme sahip.

GQ3’ün ön cephesi bir aile görünümü yaratmak için Qoros yelpazesinin diğer modellerinde de kullanılacak. Üçlü sekiz kollu alaşım jantlar Qoros’un bir başka ayırıcı özelliği olacak.

Qoros GQ3’ün kalitesi Avrupai

Qoros aracın iç kısmındaki kalite ve ekipmanın Avrupalı rakiplerindekine benzer olduğunu söyledi.

İç kısımdaki fonksiyonların büyük bölümü merkez konsoldaki standart 8 inçlik dokunmatik ekran üzerinden kontrol ediliyor, böylece ön göğüste düğme ihtiyacı azalıyor. Bu ekran aynı zamanda araç içi internet bağlantısına erişim de sağlıyor ve tam akıllı telefon entegrasyonu ve gelişmiş bir navigasyon sistemi de sunuyor.

Başkan yardımcısı Volker Steinwascher’e göre Qoros markası genç müşterileri hedef alacak.

Eski Volkswagen Kuzey Amerika başkanı olan Steinwascher, “Qoros GQ3’ü geliştirirken bütün çabamızı günümüzün genç ve istekli müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamaya yönelttik,” dedi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*