Citroen C-Elysee 1.2 VTi PureTech Türkiye’de

Citroen’in, sınıfının en düşük yakıt tüketim değerlerine sahip benzinli sedan modeli C-Elysee 1.2 VTi PureTech Türkiye yollarına çıkıyor.

Citroen C-Elysee 1.2 VTi PureTech Türkiye’de

Citroen’in, sınıfının en düşük yakıt tüketim değerlerine sahip benzinli sedan modeli C-Elysee 1.2 VTi PureTech Türkiye yollarına çıkıyor.

Benzinli motoru ile dizel motor kadar düşük yakıt tüketim değerleri olan yeni Citroen C-Elysee 1.2 VTi PureTech ekonomik yapısıyla dikkat çekiyor.

Aracın 640 / 506 litre (VDA normlarına göre) kapasiteye sahip bagajı kategorisindeki en büyüklerden biri olmasıyla beklentileri karşılıyor.

4.43 m uzunluğunda, 1,75 m genişliğinde ve 1.47 m yüksekliğinde olan Citroën C-Elysee geniş bir iç hacme sahip ve 2.65 metre ile kategorisindeki en uzun dingil mesafesi sayesinde ferah bir oturma alanı sağlıyor.

C-Elysée’in iç hacmi bir üst kategoride yer alan binek otomobiller ile aynı seviyede. Arkada seyahat eden yolcular için ayrılan diz mesafesi ise dikkat çekici boyutlarda (120 mm). Ferah kabin, bagaj alanına hiçbir şekilde müdahale etmiyor.

100 km’de 5,3 lt. yakıyor

100 km’de ortalamada 5,3 lt. yakıt tüketimi ile dizeller kadar az yakan 1.2 VTi motor,72 hp’lik gücü ve düşük devirde elde ettiği performans ile dikkat çekiyor. Bu motor manuel ya da 2013’ün 2. yarısından itibaren otomatikleştirilmiş 5 vitesli BMP şanzımanla satın alınabilecek.

C-Elysee; Attraction, Confort ve Exclusive olmak üzere 3 farklı donanım seçeneğine sahip. 1,6 HDİ dizel motor ise Attraction, Confort ve Exclusive şeçenekleri ile tüketiciler ile buluşuyor.

1,2 VTi benzinli motor Attraction ve Confort seçeneği ile satın alınabilirken, 1,6VTi benzinli motor sadece Exclusive seçeneği ile satışa sunuluyor.

Citroen C-Elysee, Citroën mühendisleri tarafından Dünya’nın dört bir tarafında, farklı iklim ve yol şartlarında dört milyon kilometreden fazla test edildi.

Citroen C- Elysee 1,2 VTi benzinli motorun başlangıç fiyatı ise 30.150 TL.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*