Ferrari’nin yeni süper otomobili F150 göründü

Ferrari tarafından yayınlanan Ferrari Magazine'in son sayısında şirket içinde F150 kod ismi verilen ve Enzo süper otomobilin yerini alacak otomobilin fotoğrafları yayınlandı.

Ferrari’nin yeni süper otomobili F150 göründü

Ferrari tarafından yayınlanan Ferrari Magazine’in son sayısında şirket içinde F150 kod ismi verilen ve Enzo süper otomobilin yerini alacak otomobilin fotoğrafları yayınlandı.

Ferrari’nin yeni süper otomobili F150

Fotoğraflarda burnu görünen otomobil, FF tarzı arkaya doğru yatık ön farları ve öne doğru incelerek F1 tarzı burun hatları ile dikkat çekiyor. Ayrıca aracın arka kısmının da ilk fotoğrafı yayınlandı.

Yayınlanan fotoğraflarda süper otomobilin çift bombeli tavanı, halka şeklindeki arka farları, geniş arka tekerlek bombeleri ve merkeze monte edilmiş, F150’nin F1’den esinlenmiş dağıtıcısının arasında yer alan büyük egzozu görünüyor.

Efsanevi F1 mühendisi Rory Byrne’nin uzmanlığında yararlanıldı

Ferrari bu yılki Paris Otomobil Fuarı’nda F150’nin karbon fiber şasisini sergilemiş ve yol otomobili projesinde, efsanevi F1 mühendisi Rory Byrne’nin uzmanlığından yararlandığını teyit etmişti.

Enzo’nun yerini alacak otomobil 7,3 litrelik bir V12 ve bir de elektrikli motor kullanacak. İki motor birlikte 900 bg’den fazla güç üretecek.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*