Fiat en çevreci otomobil olmayı sevdi

Fiat, JATO Dynamics tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre 2012 yılının da ''En Çevreci Otomobil Markası'' seçilerek bu ödülü altıncı kez üst üste alma başarısın gösterdi.

Fiat en çevreci otomobil olmayı sevdi

Fiat, JATO Dynamics tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre 2012 yılının da ”En Çevreci Otomobil Markası” seçilerek bu ödülü altıncı kez üst üste alma başarısın gösterdi.

Fiat otomotiv, verileri konusunda dünyanın en önemli hizmet sağlayıcısı konumundaki JATO Dynamics tarafından gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre geçen yılın ”En Çevreci Otomobil Markası” seçildi.

119,8 gr/km ortalama karbondioksit emisyon değeri

Fiat, geçen yıl ulaştığı 119,8 gram/kilometrelik ortalama karbondioksit emisyon değeriyle üst üste altıncı kez Avrupa’nın en çevreci otomobil üreticisi olma başarısını gösterdi.

Bu başarısını sürdürülebilirlik konusundaki taahhütlerinin bir sonucu olarak gören Fiat, son 6 yılda pazara sunduğu araçların ortalama karbondioksit emisyon değerini 137,3 gram/kilometreden 119,8 gram/kilometreye indirerek yüzde 13 oranında azaltmayı başardı.

Avrupa Birliği’nin emisyon hedefini yakaladı

Fiat ayrıca, Avrupa Birliği tarafından 2015 yılı için belirlenen 130 gram/kilometrelik hedefi şimdiden yakalayarak, bu hedefin daha da altında bir karbondioksit emisyon değerine ulaştı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*