Ford’da onayı Türk mühendisler veriyor

Ford Motor tarafından Brezilya, İspanya ve ABD'de üretilecek olan üç farklı modelin onayı Türk mühendisler tarafından veriliyor.

Ford’da onayı Türk mühendisler veriyor

Ford Motor tarafından Brezilya, İspanya ve ABD’de üretilecek olan üç farklı modelin onayı Türk mühendisler tarafından veriliyor.

Haziranda Valencia’da devreye girecek yeni Transit Connect, Brezilya’daki bantlardan inecek yeni Cargo kamyon ile Kansas’ta üretilmeye başlanacak markanın efsane ticari aracı Transit, Türk mühendislerin izni ile yollara çıkacak. Bir başka deyişle yeni modellerin düğmesine Türkler basacak.

Türk otomotivinin çağ atladığını anlatan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, geldikleri son noktayı şöyle anlattı:

Türk mühendisler onaylıyor

“Ford’un ticari araç üretim merkezi, en büyük 3 Ar-Ge merkezinden biriyiz. Transit Connect’ten, Transit’e birçok modeli Gölcük fabrikamız geliştirdi. Bu araçların tasarım ve mühendislikleri Ford Otosan’ın Ar-Ge’sine ait. Bu araçların farklı ülkelerdeki üretim süreçlerine Ford Otosan dahil.

Ford Otosan’ın mühendisleri araçlar üretilinceye kadar diğer fabrikalara yardımcı oluyor. Üretim iznini, onayını veriyor. Bir anlamda otomotivin ‘son ütücüsü’ olduk.”

Fiesta Ford’un en çok satan modeli

Pazara sunulduğu 1976’dan bugüne dünya çapında 15 milyon adetten fazla satışa ulaşan ve Avrupa’da segmentinin en çok tercih edilen modeli unvanına sahip Fiesta, yenilendi.

Fiesta’nın 6’ncı nesli 31 bin 795 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Ford Otosan’ın 2012’de toplam araç satışlarının yüzde 20’si, binek araç satışlarının ise yüzde 46’sı Fiesta oldu. 2012’de 21 bin 571 adet Fiesta satıldı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*