Hyundai’dan lüks spor otomobil konsepti

Hyundai, tanıtacağı HND-9 kod isimli iki kapılı coupe konseptiyle Seul Otomobil Fuarı'nda gelecek nesil araçları ve tasarımları hakkında ipucu vereceği yorumlarına neden oldu.

Hyundai’dan lüks spor otomobil konsepti

Hyundai, tanıtacağı HND-9 kod isimli iki kapılı coupe konseptiyle Seul Otomobil Fuarı’nda gelecek nesil araçları ve tasarımları hakkında ipucu vereceği yorumlarına neden oldu.

Hyundai, HND-9 lüks spor otomobil konseptini 2013 Seul Otomobil Fuarı’nda sergilemeye hazırlanıyor.

HND-9 konsepti, Hyundai’nin gelecekteki tasarımlarının nasıl olacağını gözler önüne seriyor. Detroit Otomobil Fuarı’nda sergilenen HCD-14 coupe-sedan konseptinin devamı niteliğinde olan HND-9, Hyundai’nin geleneksel akıcı tasarım felsefesinin evrim geçirmiş hali olarak kabul ediliyor.

HND-9 sofistike çizgilere sahip

Hyundai Motor Company’nin Kore-Namyang’daki Ar-Ge Merkezi’nin hazırladığı dokuzuncu konsept olan HND-9’un her bir tasarım evresinde sofistike çizgiler bulunuyor.

Otomobilin tasarımında ayrıca kelebek stili kapılar, agresif tasarımı öne çıkaran farlar ve stop lambaları, çift çıkışlı son susturucu ve gümüş kaplama gövde dikkat çekiyor.

370 HP’lik maksimum güc

Aracın 3.3 litre hacmindeki turbo beslemeli GDI motoru, 370 HP’lik maksimum gücünü arka tekerleklere Hyundai’nin kendi geliştirdiği 8 kademeli otomatik şanzımanla iletiyor.

Yorumlar (1)

  1. Cenk dedi ki:

    eyy hyundai, senin neyine süper lüks spor otomobil?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*