Hyundai Santa Fe’ye yeni özellikler

Hyundai'nin Santa Fe modeli, eklenen yeni özelliklerle temel anlamda bir geliştirilme süreci geçirdi.

Hyundai Santa Fe’ye yeni özellikler

Hyundai’nin Santa Fe modeli, eklenen yeni özelliklerle temel anlamda bir geliştirilme süreci geçirdi.

Hyundai’nin bu yıl 10’uncu yaşını kutlayan SUV modeli Santa Fe, iç ve dış görünümünde, motorunda ve şanzımanında yapılan yeniliklerle ve artırılan güvenlik özellikleriyle Türkiye’de satışa sunuldu.

Yenilenen Santa Fe’nin dış görünümünde artık üç çıtalı yeni bir radyatör ızgarası, yeni tip sis farlarının kullanıldığı ön ve arka tamponlar, daha çekici hale getirilen ön far ve arka stop grubuna yer veriliyor.

Supervision led teknolojili gösterge paneli

Kabin içindeyse Genesis modelindeki gibi daha iyi ve rahat okunabilen Supervision led teknolojili gösterge paneli, dikiz aynası üzerinde LCD geri görüş ekranı ve yeni tip döşeme kullanılıyor.

Yenilenen Santa Fe ile birlikte lastik basınç uyarı sistemi, navigasyon ekranı ve xenon farlar gibi teknolojik özellikler de sunuluyor.

Santa Fe’nin yeni 2.2 litrelik motoru artık 3800 devirde 197 bg ve 1800-2500 devir aralığında 422 Nm tork üretiyor. Bu motor, Hyundai’nin yeni 6 vitesli Shiftronic şanzımanıyla sunuluyor. Bu şanzımanla 0-100 km/s hızlanmasını 10.2 saniyede gerçekleştiren yeni Santa Fe’nin maksimum hızı ise 190 km/s.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*