Kasko sigortası hizmeti çeşitlendi

Yürürlüğe giren "Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları" uygulaması ile kasko hizmeti veren şirketler vatandaşlara dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko olmak üzere 4 farklı sigorta hizmeti sunacak.

Kasko sigortası hizmeti çeşitlendi

Yürürlüğe giren “Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları” uygulaması ile kasko hizmeti veren şirketler vatandaşlara dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko olmak üzere 4 farklı sigorta hizmeti sunacak.

“Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları” yürürlüğe girdi. Yeni uygulama ile şirketler, vatandaşlara dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko olmak üzere 4 tür sigorta hizmeti sunacak.

Hazine Müsteşarlığı’nın yaptığı düzenleme ile yeniden belirlediği “Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları” dün yürürlüğe girdi.

Standart kaskonun özellikleri

Yeni düzenlemeye göre vatandaşlar, “kasko” seçeneği ile aracın yanması, çalınması veya araç parçalarının çalınması, karayolu ya da demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması, üçüncü kişilerin kötü niyetle yol açtığı zararlar gibi çeşitli durumlar için teminat alabilecek.

Dar kaskonun özellikleri

“Dar kasko” seçeneğiyle ise söz konusu teminat gruplarından yalnızca bir kısmından yararlanılabilecek.

Genişletilmiş kaskonun özellikleri

Vatandaşlar, “Genişletilmiş Kasko” seçeneğiyle de söz konusu risklerin tamamından korunabileceği gibi ek sözleşmeyle teminat kapsamına dahil edilebilecek diğer risklerden de korunabilecek.

Tam kaskonun özellikleri

“Tam Kasko” seçeneğiyle ise sigortalılar, aynı “Genişletilmiş Kasko”da olduğu gibi risklerin tamamından korunabilecek ve ayrıca genel şartlarda ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek risklerin bir kısmı için değil, tamamı için teminat sahibi olabilecek.

Ek sözleşmeyle teminat kapsamını genişletmek mümkün

Yapılacak ek sözleşme ile teminatın kapsamını genişletmek mümkün olurken, vatandaşlar araçlarını sel ve su baskınları, kemirgen ve belirtilen diğer hayvanların vereceği zararlara, deprem, toprak kayması, fırtına, dolu gibi zararlar ile Türkiye dışında meydana gelen zararlara karşı da teminat altına alabilecek.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*