Kia Sorento yenileniyor

2003 yılında satışa sunulan ve kısa zamanda büyük başarılara imza atan Kia'nın Sorento modeli, 2010 yılında bir yenilenme operasyonu geçirecek.

Kia Sorento yenileniyor

2003 yılında satışa sunulan ve kısa zamanda büyük başarılara imza atan Kia’nın Sorento modeli, 2010 yılında bir yenilenme operasyonu geçirecek.

Kia’da devam eden büyük yenilenme hamlesi markanın hiçbir modelini es geçmiyor; tamamen yeni Soul ve Forte’nin tanıtılmasından sonra, şirket gelecek ay Seul Otomobil Fuarı’nda Sorento’nun geliştirilmiş ve yeniden tasarlanmış 2010 modelini ilk kez sergileyecek.

2010 model Kia Sorento’da yeni krom ön ızgara ve dörtlü ön farlar dikkat çekiyor. Yeni araçta dingil mesafesi biraz kısalmış ve toplam uzunluk ve genişlik artmış. Toplam yükseklik de biraz azalmış.

Aracın silueti eskisine benzer kalmış; fotoğraflarda daha agresif bir görünüme kavuşmuş ön tampon görülebiliyor.

2010 model Sorento’da kullanılacak dizel motor’un 2.2 litre hacminde 200 beygir gücünde olması, benzinli motorların da 2.4 litrelik dört silindirli ve 3.8 litrelik bir V6 olması bekleniyor. Altı vitesli otomatik bir şanzıman seçenek olarak sunulacak.

Firma, 2010 model Sorento gelecek ay Seul’da görücüye çıktığı zaman, güç aktarımı ve donanım hakkında daha fazla bilgi verecek.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*