Kia’dan iki yeni model

Son dönemde yaptığı tasarım değişiklikleri ve ürettiği modellerle ilgi gören markalardan biri oln Kia, Chicago Otomobil Fuarı'nda yine iki yeniliğe imza attı.

Kia’dan iki yeni model

Son dönemde yaptığı tasarım değişiklikleri ve ürettiği modellerle ilgi gören markalardan biri oln Kia, Chicago Otomobil Fuarı’nda yine iki yeniliğe imza attı.

Chicago Otomobil Fuarı, çoğu zaman Detroit’in gölgesinde kalsa da, bu durum markaların yeniliklerini ilk kez burada tanıtmalarına engel değil. Tıpkı Kia’da olduğu gibi. Tasarımıyla öne çıkan markalardan biri haline gelen Kia, Chicago Otomobil Fuarı’nda bunu destekleyen iki yeniliğe imza attı. Bunlardan ilki olan Cross GT’de söz konusu olan 4.897 mm uzunluğunda bir crossover konsepti.

Cross GT farklı bir konsept

Sorento’nun üzerine konumlandırılacak olan yeni bir modelin ipuçlarını sunan konseptte dar farlar yüz ifadesini oluştururken, arka bölüm konseptin kuşkusuz en orijinal yanı.

Hibrid motor sistemi 400 HP gücünde olan konseptte 4 tekerlekten çekiş görev yaparken, arka kapılar geriye doğru açılıyor. Bir konsepte yakışacak ışıltıdaki kokpit sürücüyü sararken, 4 kişilik kabinde, yolcular havada asılı gibi duran koltuklarda seyahat ediyorlar.

Bir konsept olduğu için uçuk ve geleceğe dair fikirlerle yüklü olan Cross GT konseptinin yanında Kia, bir de seri üretim bir yeniliği sahneye çıkardı.

5 kapılı hatchback Kia Forte

Türkiye’de Cerato olarak tanıdığımız Forte’nin 5 kapılı hatchback versiyonu ilk kez Chicago’da sergilendi.

Cee’d’i hatırlatan tasarımıyla dikkat çeken Forte HB’de 2.0 lt 173 HP atmosferik benzinli ile, cee’d için kısa bir süre önce tanıtılan 1.6 lt benzinli turbo da sunuluyor

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*