Mercedes-Benz E sınıfı makyajlandı

Mercedes-Benz, mevcut tasarım trendlerine ve çizgisine uygun hale getirmek için E Sınıfı sedan ve steyşın otomobillerinde bulunan dörtlü ön far tasarımını kaldırma kararı aldı.

Mercedes-Benz E sınıfı makyajlandı

Mercedes-Benz, mevcut tasarım trendlerine ve çizgisine uygun hale getirmek için E Sınıfı sedan ve steyşın otomobillerinde bulunan dörtlü ön far tasarımını kaldırma kararı aldı.

Yeni E Sınıfı şirketin ifadesi ile ‘tarihinin en kapsamlı rötuşundan geçirildi’.

Yeni model galerilerde yerini aldığında, daha küçük C Sınıfı’nda olduğu gibi iki farklı ızgara tasarımından biriyle ısmarlanabilecek.

Sport modelinin ızgarası iki çıtalı ve büyük bir Mercedes yıldızıyla süslenmiş, Luxury modelin ızgarasında ise daha zarif üç çıtalı ve kaputta küçük bir Mercedes amblemi bulunuyor.

LED seyir ışıkları standart olarak geliyor, ayrıca orta boyutlu üst seviye sedan segmentinde bir ilk olarak LED ön farlar seçenek olarak sunulmuş.

Yeni ön tarafa, hafif yenilenmiş arka cephe, yeniden tasarlanmış arka kapılar, yeni jant tasarımları ve yeni dış renkler eşlik ediyor.

Revize edilmiş E Sınıfı’na dâhil edilmiş yeni güvenlik sistemleri arasında Çarpışma Önleme Yardımı da var. Bu, çarpmanın ciddiyetini azaltmak için araca fren yaptırabilen, radar tabanlı bir çarpışma uyarı sistemi.

Yeni E Sınıfı versiyonları

Yeni E sınıfı yelpazesi E250’deki haliyle 181 bg veya 208 bg üreten turbo beslemeli 2,0 litrelik bir motorla başlıyor. Daha tutumlu E200 CDI 134 bg üreten 4 silindirli, 2,1 litrelik bir turbo dizel motor barındırıyor. Aynı motor E220 CDI’de de bulunuyor, ama bu sefer 168 beygir güç üretecek şekilde ayarlanmış. E250 CDI ise 201 bg üretiyor.

E250, E300 Hybrid ve E350’nin BlueTec versiyonları da bulunuyor.

E350’da 302 beygir güç üreten bir V6 3,5 litrelik motor var. E400 ise aynı V6 motoru içeriyor, ama buna ek olarak ilave 27 bg üreten elektrikli bir motor da barındırıyor. E550 402 bg üreten 5,5 litrelik bir V8 motor kullanıyor.

Amiral gemisi E63 AMG gelecek sonbahar piyasaya çıkacak ve çift turbolu 5,5 litrelik V8 motoruyla mevcut 518 bg’lik versiyondan biraz daha güçlü olacak.

Baştan aşağı elden geçirilmiş E Sınıfı Ocak’taki Detroit Otomobil Fuarı’nda ilk defa halka tanıtılacak.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*