Mercedes’ten rekor satış

Alman otomotiv devi Mercedes-Benz, 2013 yılının ilk altı ayında yaptığı rekor düzeyde araç satışından oldukça memnun.

Mercedes’ten rekor satış

Alman otomotiv devi Mercedes-Benz, 2013 yılının ilk altı ayında yaptığı rekor düzeyde araç satışından oldukça memnun.

Satışlar geçen yıla göre yüzde 6,4 arttı

Mercedes-Benz Cars Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Joachim Schmidt Stuttgart’ta yaptığı açıklamada, bu yılın ilk yarısında satılan araç sayısının 694 bin 433 olduğu, bunun da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,4 oranında bir artışa denk geldiği belirtildi.

Haziran’da 131 bin 609 araç satıldı

Şirketin sadece Haziran ayında 131 bin 609 araç sattığı, geçen yılın Haziran ayına göre yüzde 8,3 oranında bir artış yaşandığı ve bu rakamların bugüne kadarki en yüksek rakam olduğu ifade edildi.

En çok artış Türkiye’de

Satış artışının yüzde 75,1 ile en çok olduğu ülke Türkiye olurken, Türkiye’yi Rusya (yüzde 19,9), Belçika (yüzde 19,6) ve Birleşik Krallık (yüzde 15) takip etti. Türkiye pazarında altın çağını yaşayan Mercedes-Benz’in Almanya’daki satışları ise yüzde 3,3 gerileyerek 124 bin 324’e düştü.

Mercedes-Benz S serisine ilgi yoğun

Joachim Schmidt ayrıca 20 Temmuz 2013 günü 80 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak yeni Mercedes-Benz S serisine yoğun bir ilginin söz konusu olduğunu ve şimdiden 20 bin sipariş aldıklarını da sözlerine ekledi.

Otomobil dünyasında yüzde 10 oranında bir pazar payına sahip Mercedes-Benz’in ardından rakipleri Audi ile BMW’nin de önümüzdeki günlerde satış rakamlarını açıklaması bekleniyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*