Nissan modellerini yeniden isimlendiriyor

Japon otomotiv şirketi Nissan'ın lüks bölümü Infiniti, otomobil ve SUV araç yelpazesini Q ve QX serisi olarak yeniden adlandıracağı bildirildi.

Nissan modellerini yeniden isimlendiriyor

Japon otomotiv şirketi Nissan’ın lüks bölümü Infiniti, otomobil ve SUV araç yelpazesini Q ve QX serisi olarak yeniden adlandıracağı bildirildi.

Infiniti 2013 model yılı için tüm model portföyünü yeniden isimlendirerek, bütün otomobillerde markanın ilk yıllarında da kullanılan “Q” harfini, bütün SUV’larda da “QX” harflerini kullanmaya başlayacak.

Nissan’ın lüks bölümünün dünya çapındaki başkanı Johan de Nysschen, markanın dünya çapında daha geniş bir ürün yelpazesine hazırlanmak için bu değişikliği yaptığını söyledi.

Infiniti’nin mevcut sedan, coupe ve üstü açılır araç yelpazesi Q50, Q60 ve Q70 adını alacak.

De Nysschen Temmuz’da Infiniti’yi dünya çapındaki lüks markalar arasında ikinci seviyeden birinci seviyeye yükseltme misyonuyla, rakip Audi of America’nın en üst mevkisinden ayrılıp Infiniti’ye geçmişti. Audi de, 1994’te dünya çapında kapsamlı bir kampanyayla model yelpazesinin ismini değiştirmişti.

M sedan Q70 adını alacak, mevcut G37 coupe ve üstü açılır araç da Q60 olarak anılacak.

Infiniti’nin EX modelinin yeni ismi QX50 olacak, FX SUV’unun ismi de QX70 olarak değişecek. 5,6 litrelik bir V8 motoru olan QX56 SUV, QX80 adını alacak.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*