Renault iki farklı Clio RS versiyonunu üretecek

2000 yılından bu yana dünya çapında 70.000 adet satış ile sınıfının en çok satan performans hatchback modeli olan Renault Clio RS, iki farklı versiyon olarak üretilecek.

Renault iki farklı Clio RS versiyonunu üretecek

2000 yılından bu yana dünya çapında 70.000 adet satış ile sınıfının en çok satan performans hatchback modeli olan Renault Clio RS, iki farklı versiyon olarak üretilecek.

Clio III Renault Sport’un şasisinin, frenlerinin ve direksiyonunun iyi özellikleri ile vites kutusunun hassasiyetinin birleşimi, aracın hem basın, hem de zor beğenen sürücüler tarafından, sınıfının en iyi otomobillerinden olarak tanımlanmasını sağlamıştı.

Bugünkü müşterilerinin taleplerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Renault, Clio RS’in iki farklı versiyonunu üretecek. Bunlar yeni tanıtılan “Luxe” (isimlendirme pazara göre değişebilir) ve “Cup” versiyonları.

Luxe versiyonu konforlu, iyi donanımlı, ve sürüş keyfine ağırlık veren bir otomobil arayan sürücüleri hedefliyor.

Yeni Renault Clio RS Luxe modelinde, otomobilin akustik performansı gibi daha da yüksek bir konfor standardı sağlayacak şekilde geliştirilmiş olan ‘Sport’ şasiyi barındırıyor.

Renault Sport serisinden çok çeşitli gövde renkleri, iç trim, döşeme (deri dâhil) çeşitleri ve alüminyum alaşımı jant seçenekleri araç için sunulan aksesuarlardan.

Yeni Renault Clio’dan bu modele aktarılmış Carminat TomTom® navigasyon sistemi, hands-free kartı ve hız sınırlamalı seyir kontrolü gibi donanımlar da seçenek olarak uzun bir liste oluşturuyor.

Cup versiyonu verimliliği ve performansı ile öne çıkıyor ve özellikle otomobil sürmeye tutkuyla bakan meraklılara hitap edecek. ‘Cup’ şasisiyle donatılmış olan bu model Yeni Renault Clio RS Luxe’e (‘Sport’ şasili) göre 36 kg daha hafif.

Gerçekten de bazı bileşenlerin farklı tasarımı (şanzıman, yarış koltukları, jantlar) ve bazı donanım öğelerinin çıkarılması Cup versiyonunun sınıfının en iyi ağırlık-güç oranını (6 kg/bg) elde edebilmesini sağlıyor.

Firma, Clio RS’in 0-100 km/s hızlanmasını 6.9 saniye, azami süratini de 225 km/s olarak açıkladı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*