Renault Symbol ile sedan rekabeti kızıştı

Geçen sene pazara giren Citroen ve Peugeot'nun ardından Renault da Symbol modelini yenileyerek sedan pazarında yaşanan rekabete yeni bir ivme kazandırdı.

Renault Symbol ile sedan rekabeti kızıştı

Geçen sene pazara giren Citroen ve Peugeot’nun ardından Renault da Symbol modelini yenileyerek sedan pazarında yaşanan rekabete yeni bir ivme kazandırdı.

Citroen ile Peugeot’nun geçen yıl sonunda pazara girmesinden sonra, B sedan segmentinde en çok satan model Renault Symbol de yenilendi.

Renault, İstanbul Autoshow’da, dünya prömiyerini gerçekleştirdiği ve baştan aşağı yenilenen Symbol’ü Türkiye’de satışa sundu.

İki farklı donanım seviyesi bulunan Yeni Symbol’ün fiyatı 27 bin 990 TL’den başlıyor. Symbol’de yeni 0.9 lt Turbo 90 bg ve 1.2 16V 75 bg benzinli motorlar ile 1.5 dCi 75 bg dizel motor yer alıyor.

Türkiye’nin en çok tercih edilen ilk üç otomobili arasında bulunan Symbol’ün baştan aşağı yenilendiğini söyleyen Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Symbol’ün Renault’nun 14 yıldır süren binek otomobil liderliğinde büyük katkısı olan bir model olduğunu kaydetti.

Aybar, Symbol’ün, Yeni Clio ile başlayan markanın yeni tasarım anlayışını yansıttığını da sözlerine ekledi.

ABS standart

Yeni Symbol, 7 inç dokunmatik ekranlı Navigasyon Multimedya Sistemi Renault R-Nav, elektronik klima ve tüm versiyonlarda standart olarak sunulan USB ve bluetooth müzik ve telefon bağlantısı gibi teknolojik yeniliklerle zenginleştirildi. ABS ise tüm versiyonlarda standart.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*