Rinspeed iChange Concept’i tanıttı

İsviçreli özel otomobil üreticisi Rinspeed, içindeki yolcu sayısına göre gövdesini adapte eden otomobili olması özelliği ile dünyanın ilk olan Rinspeed iChange Concept’i tanıttı.

Rinspeed iChange Concept’i tanıttı

İsviçreli özel otomobil üreticisi Rinspeed, içindeki yolcu sayısına göre gövdesini adapte eden otomobili olması özelliği ile dünyanın ilk olan Rinspeed iChange Concept’i tanıttı.

Rinspeed’in patronu Rinderknecht için araç yalnızca zekice tasarlanmış bir konsept otomobilden daha fazlası; “Risspeed iChange Concept otomobil endüstrisinin dünya çapında geçirdiği köklü değişikliklerin bir sembolü. Bu yeni otomotiv döneminde de sadece yeni taleplere yenilikçi çözümler getirebilen şirketlerin ayakta kalacakları ortada.”

Rinderknech su gibi benzin içen devasa otomobillerin devrinin sona ermek üzere olduğuna inanıyor: “Rinspeed iChange Concept dünya çapında kişisel hareketlilikte yaşanacak değişimlerin bir işareti. Bu yeni zorlukları yeni fikirlerle karşılamaya hazır olmamız gerekiyor.”

Birkaç saniyede tek kişilik spor otomobilden üç kişilik konforlu bir otomobile

Aerodinamik tek kişilik spor otomobil birkaç saniye içinde üç kişiyi rahat rahat alabilen konforlu bir otomobile dönüşüyor. Firma aracın püf noktasını şöyle açıklıyor:

“Bir düğmeye dokunulduğunda damla şeklindeki arabanın arka ucu sihirli bir şekilde yukarı kalkıyor. Son derece esnek bir araç tasarladık ve yaptık. Bu araçta çok yönlülük ve sürekli değişen enerji talebi temalarını mantıksal çözümlere kavuşturduk. Sonuç aerodinamik, hafif, sıfır emisyon üreten, çarpıcı bir şekilde azaltılmış enerji tüketimine sahip bir otomobil olmuş.”

Rinspeed iChange Concept’’in temel fikri

‘Rinspeed iChange Concept’’in ardındaki temel fikir şu: Bir aracın enerji talebi büyük ölçüde ağırlığına, kullandığı motor tipine ve aerodinamik özelliklerine bağlı. Geleneksel olarak Rinspeed konsept otomobillerini yapan mühendislik hizmetleri şirketi Esoro yalnızca 1050 kilogram ağırlığındaki son derece hafif bir otomobil yaptı.

İsviçreli uzmanlar otomobile güç sağlamak için elektrikli bir motoru seçtiler. Yukarı fırlayan arka uç fikri, aerodinamik yapının yakıt tüketimine olan kayda değer etkisini elde etmek amacıyla ortaya atılmış.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*