Türk tasarımcının büyük başarısı

Türk tasarımcı Murat Günak, hissedarı ve baş tasarımcısı olduğu elektrikli otomobil Mia'yı dünya markası haline getirmeyi başardı.

Türk tasarımcının büyük başarısı

Türk tasarımcı Murat Günak, hissedarı ve baş tasarımcısı olduğu elektrikli otomobil Mia’yı dünya markası haline getirmeyi başardı.

Peugeot 206, Mercedes SLK, Mercedes C Serisi, Volkswagen Eos ve Volkswagen Golf GTI modellerinin de tasarımını yapan Günak, bir dönem Volkswagen firmasında tasarım bölümü başkanlığı görevinde de bulundu.

Mercedes-Benz, Peugeot ve Volkswagen’de önemli tasarımlara imza atan Murat Günak’ın hissedarı ve baş tasarımcısı olduğu Mia, dünya markası oldu.

Geçen yıl ortalarında önce Fransa ve Almanya’da satışına başlanan Mia’ya Avrupa dışından da talep geldi.

Almanya, Belçika, Hollanda, İngiltere, Lüksemburg, Norveç, Çek Cumhuriyeti’nin yanı sıra Güney Afrika, Kanada ile Pasifik Okyanusu’ndaki Yeni Kaledonya Adası ile Hint Okyanusu’nda bulunan Reunion Adası’nda da Mia satışına başlandı.

Yeni hedef Mia’yı dünyaya yaymak

Şirketin hedefi, küresel ortaklıklarla Mia’yı tüm dünyaya yaymak. Mia, Renault, Chevrolet, Opel gibi markaları geçerek Fransa’nın en çok satan beşinci elektrikli otomobil markası oldu.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*