Yeni Citroen C4 Picasso tanıtıldı

Kompakt MPV sınıfının Avrupa'daki en önemli modelleri arasında yer alan Citroen C4 Picasso'nun yeni nesil olarak üretilen modeli Cenevre Otomobil Fuarı'nda seri üretime çok yakın bir konseptle tanıtıldı.

Yeni Citroen C4 Picasso tanıtıldı

Kompakt MPV sınıfının Avrupa’daki en önemli modelleri arasında yer alan Citroen C4 Picasso’nun yeni nesil olarak üretilen modeli Cenevre Otomobil Fuarı’nda seri üretime çok yakın bir konseptle tanıtıldı.

İlk iki neslinde tasarım konusunda en aykırı modellerden biri olan Citroen Picasso, ya da ikinci nesilden bu yana kullanılan adıyla C4 Picasso, yeni neslinde de aykırı yapısını koruduğunu Cenevre’de sergilenecek olan Technospace konseptiyle belli ediyor.

Devasa ön camı ve karakteristik A sütunlarıyla halen satışta olan ikinci neslin tasarımına sadık kalan konseptte, en dikkat çekici bölüm kuşkusuz farlar olacak.

Nissan Juke’a benzer konsept

Nissan Juke’ta olduğu gibi bağımsız bir yapı gösteren farlarla birlikte ön ızgaranın kaput ve karoserle bütünleşmesi de dikkat çekici.

Kapıları çevreleyen krom çizgi aracın profiline hareket getirirken, stoplar ise güncel modele göre daha sade ve köşeli bir hale gelmişler.

Yeni Picasso biraz daha kısa

PSA Grubu’nun yeni modüler platformu EMP2’nin kullanıldığı konsept, 4.43 metrelik uzunluğuyla, güncel C4 Picasso’dan yaklaşık 4 cm daha kısa. 1.83 metrelik genişlikte bir değişiklik yokken, 1.61 metrelik yükseklik, 7 cm azalma anlamına geliyor.

İç mekan detayları hakkında bilgi verilmedi

İç mekan detayları henüz açıklanmayan Technospace konseptinde dijital bir merkezi gösterge kullanıldığı gözlerden kaçmazken, arka koltukların bağımsız ve sökülebilir olması bekleniyor.

Citroen yeni C4 Picasso ile birlikte yeni bir dönemin başladığını iddia ederken, yeni MPV’nin 98 g/km ile sınıfının en çevreci modeli olacağı belirtiliyor.

Yaz döneminde satışa sunulacak olan 5 kişilik C4 Picasso’nun 7 kişilik Grand versiyonunun da yılın sonunda hazır olması bekleniyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*