Yeni Mercedes-Benz E-Class Coupe

2009 Cenevre Otomobil Fuarı, Mercedes-Benz E-Class Coupe ile eski bir ürün fikrinin geri dönüşüne şahitlik yapıyor.

Yeni Mercedes-Benz E-Class Coupe

2009 Cenevre Otomobil Fuarı, Mercedes-Benz E-Class Coupe ile eski bir ürün fikrinin geri dönüşüne şahitlik yapıyor.

E-Class Coupe, üretimine son verilen CLK’nın yerine geçecek, dolayısıyla bu modelin başarıya ulaşması Mercedes için çok önemli.

Mercedes, yeni otomobili E-Class’ın “dünyanın aerodinamik olarak en verimli seri üretimli otomobili” olacağını söylüyor. Bu cesurca bir iddia, fakat gövdenin yeni kazandığı pürüzsüzlükten işlerin değiştiği anlaşılabiliyor. Bu Coupe B sütunu barındırmayan ve tamamen indirilebilen yan pencereleriyle yalnızca 0,24’lük bir hava direnç katsayısına sahip.

Her Mercedes’te olduğu gibi bu araçta da bir çok teknolojik harika var. Ön farların yolu takip etmesini sağlayarak aydınlatmayı iyileştiren Uyarlanabilir Ana Huzme Yardımı, ve çarpışmaları engellemeye yardımcı olan, otomatik acil durum frenleme sistemi sadece bir kaçı.

Verimliliği arttıran yeni motorlar

Yeni motorlar verimliliği büyük ölçüde arttırıyor ve toplam tüketimi bir önceki motor modellerine göre yüzde 17’ye kadar azaltıyor.

İki giriş seviyesi 4 silindirli motor yeni modeller için güncellendi – bunlardan biri dizel, biri benzinli motoru. Yeni E 250 CDI BlueEFFICIENCY dizel 100 km’de yalnızca 5,3 litrelik bir yakıt tutumluluğu sağlarken 200 beygir güç ve 500 Nm gibi etkileyici bir tork üretiyor.

Benzin kullanan eşdeğeri ise E 250 CGI BlueEFFICIENCY. Bu 4 silindirli ve doğrudan enjeksiyonlu petrol motoru 200 beygir güç, 310 Nm tork üretiyor ve 100 km’de 7,2 litre yakıt tüketiyor.

E-Class Coupe Avrupa’da 2009 Mayıs başında satışa sunulacak.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*