Yeni nesil Audi A3’lerin satış fiyatları

Audi A3 serisinin Türkiye’de en çok satılan versiyonu 5 kapılı Sportback’in yeni nesil versiyonlarının satış fiyatları belli oldu.

Yeni nesil Audi A3’lerin satış fiyatları

Audi A3 serisinin Türkiye’de en çok satılan versiyonu 5 kapılı Sportback’in yeni nesil versiyonlarının satış fiyatları belli oldu.

Audi’nin kilit modelleri arasında başı çeken A3’ün Türkiye’de en çok satılan versiyonu olan 5 kapılı Sportback, yeni nesliyle satışa sunulurken, şimdilik sadece makul güçteki motorlar mevcut.

Cenevre Otombil Fuarı’nda tanıtılan 300 HP’lik S versiyonuyla gördüğümüz Audi A3 Sportback, Türkiye’de Audi bayilerindeki yerini nispeten güçsüz iki motorla aldı.

Selefiyle karşılaştırıldığında daha dinamik hale gelen arka tasarımıyla dikkat çeken yeni kompakt premium hatchback, aynı zamanda büyüyen boyutlarıyla da daha geniş bir yaşam alanı iddiası taşıyor.

Bir önceki nesilde de görev yapan 1.4 lt 122 HP benzinli ve 1.6 lt 105 HP dizel motorların kullanıldığı yeni A3 Sportback sadece S tronic otomatik şanzımanla geliyor.

Benzinli Audi A3 Sportback

69.063 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan benzinli A3 Sportback’in 0-100 km/s hızlanması 9.3 saniye sürerken, aracın ulaştığı maksimum hız 203 km/s.

50 litrelik bir yakıt deposuna sahip olan aracın ortalama yakıt tüketimi ise 5.0 lt/100 km.

Dizel Audi A3 Sportback

75.758 TL’lik başlangıç etiketi taşıyan dizel A3 Sportback’te görev yapan 3.9 lt/100 km’lik ortalama tüketime sahip 1.6 lt’lik dizel, aracı 10.9 saniyede 0’dan 100 km/s’ye ulaştırırken, maksimum hız 195 km/s.

Attraction donanım seviyesinde ESP, ABS, ön, yan ve perde hava yastıkları, manuel klima donanımlar standart olarak sunuluyor. Araçta elbette çok zengin bir opsiyon listesi sunuluyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*