Yeni nesil Honda Jazz

Birçok ülkeye Honda Fit olarak sunulan Honda’nın küçük hatchback modeli Honda Jazz’ın yeni nesil modelleri tanıtıldı.

Yeni nesil Honda Jazz

Birçok ülkeye Honda Fit olarak sunulan Honda’nın küçük hatchback modeli Honda Jazz’ın yeni nesil modelleri tanıtıldı.

Yeni nesil Honda Jazz tanıtıldı

Honda, birçok ülke pazarında Fit ismiyle pazarladığı, Avrupa’daysa Jazz ismiyle bilinen küçük hatchback modelinin yeni nesil modellerini tanıttı.

Yeni nesil Honda Jazz’ın özellikleri

Gövde tasarımı önceki nesil modellerden çok daha köşeli olan otomobilin tanıtımı yapılan ilk versiyonları en tutumlu Hybrid ve sportif RS oldu. Yeni nesil Honda modellerinden tanıdığımız geniş ön panjurda koyu renkli plastik ve ince kromajlı şerit kullanılırken tamponlar sportif bir görünüme sahip.

Daha köşeli bir tasarım

Yatık ön camıyla birlikte yan çizgisini de koruyan otomobilde bagaj kapağı üstü spoiler ve RS modellerinde geniş yan etekler dikkat çekiyor. Arkasına geçildiğinde daha da köşeli bir tasarıma sahip olduğu görülen Fit’in stopları bagaj kapağının yanlarına doğru devam ediyor.

Havalandırma sistemi için yine dokunmatik kumandalar

İç mekanında heyecan verici gelişmeler olmayan otomobilin Hybrid versiyonında dijital gösterge paneli, dokunmatik ekrana sahip navigasyon sistemi, küçük vites topuzu ve yine dokunmatik kumandalara sahip havalandırma sistemi dikkat çekmekte.

1.5 litre hacimli motor

Kaputunun altında da büyük yenilikler bulunmayacak gibi görünen aracın 1.5 litre hacimli motoru hibrid modellerde de kullanılıyor. Araçta dikkat çeken asıl yenilikse 7 ileri vitesli, çift kavramalı yarı otomatik şanzıman olmuş.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*